استیل

این شرکت امکان تامین انواع ورق, رول، لوله و پروفیل و مقاطع مختلف استیل درانواع گریدها از قبیل 304, 304L, 316L, 321, 310, 310S را از معتبرترین  تولید کنندگان جهان همانند: YC INOX تایوان، YUSCO تایوان،  Jindal  هند، Bahru  مالزى، Columbus آفریقاى جنوبى، Acerinox  اسپانیا، POSCO کره و TISCO چین بر اساس سفارش مشتریان محترم را دارد.

همچنین انواع ورق و رول 304L، 316L و 430 در ضخامت ها و ابعاد مختلف تولید شرکت YC INOX، YUSCO و TISCO همواره در انبار شرکت موجود بوده و در صورت درخواست مشتریان گرانقدر قابل تحویل بصورت فوری می باشد.

اطلاعات فنی و مهندسی کالا:

استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ، آلیاژهایى  بر پایه آهن  هستند که شامل حداقل  10/5 درصد الی 30 درصد کروم می باشند. وجود کروم علت اصلی خاصیت ضد زنگ بودن این  فلزات است به این صورت که یک پوسته بسیار نازك از اکسید کروم بر روى سطح آنها در حضور اکسیژن تشکیل می شود  که غیر قابل حل در آب بوده و از اکسید شدن باقی فلز جلوگیری می نماید.

عناصرى مانند گوگرد (S)، نیتروژن (N)، نیکل (Ni)، مس (Cu)، منگنز (Mn)، مولیبدن (Mo)، تیتانیوم (Ti) و سیلیسیوم (Si) جهت بهبود خواص استیل افزوده می شوند. لازم به توضیح است که درصد کربن استیل از مقادیر کمتر از  0.03  تا بیش از 1 درصد  قابل  تغییر می باشد. استیل با درصد کربن کمتر قابل کارپذیری بیشتری دارد. انتخاب گرید مناسب استیل در  صنعت  به عوامل  مختلفى  مانند مقاومت خوردگى، خواص مکانیکى، خواص حرارتى، خواص شیمیایى و خواص تولیدى بستگى دارد.

 

تقسیم بندی استیل به لحاظ ساختار کریستالی و خواص به شرح زیر می باشد:

استیل آستنیتی (Austenitic) سری 300 

ساختار کریستالی آنها در اثر به کار بردن عناصر آستنیت ساز مانند نیکل (Ni)، منگنز (Mn) و نیتروژن(N) بصورت FCC بوده و به علت وجود فاز آستنیت،  دارای خاصیت غیر مغناطیسی می باشند که در اصطلاح به آنها استیل نگیر می گویند. خصوصیات برودتی عالی، مقاومت به خوردگی بسیار خوب، مقاومت عالی در برابر اکسیداسیون در دماهای بالا، قابلیت جوش پذیری و شکل پذیری خوب  از ویژگی های این آلیاژها است.

استیل فریتی (Ferritic)–  سری 400

ساختار کریستالی آنها BCC بوده و دارای فاز فریت می باشند به همین سبب دارای خاصیت آهنربایی هستند که در اصطلاح به آنها استیل بگیر می گویند. خاصیت شکل پذیری و چکش خواری خوبی دارند اما استحکام آنها در دمای بالا در مقایسه با نوع آستنیتی ناچیز است. دارای قابلیت جوش پذیری نسبتا خوبی در ضخامت های کم می باشند.

استیل مارتنزیتی (Martensitic) سری 400

ساختار کریستالی آنها BCC  بوده و دارای فاز مارتنزیت می باشند به همین سبب دارای خاصیت آهنربایی و در اصطلاح بگیر هستند. در این دسته از فولاد های ضد زنگ در اثر عملیات حرارتی مناسب ساختار مارتنزیتی تشکیل گردیده است که دارای سختی بالا بوده و در محیط های خنثی نسبت به خوردگی مقاوم می باشند. از دیگر خواص این دسته از فولاد ها می توان به جوش پذیری مطلوب و مقاومت زیاد در دمای بالا اشاره کرد.

موارد کاربردی کالا:

مشخصات فنی کالا: